O megalomanii pewnej Carycy słów kilka i więcej

Dzień bez inby dzień stracony!- takim powiedzeniem można by skomentować to, co dzieje się na Nordacie od jakiegoś czasu. A co się dzieje? A dzieje się powrót Aleksandry Izabeli Dostojewskiej-Swarzewskiej, w skrócie AIDS, jej ślub z Pawłowem, próba odbudowy Brodrii i- co najważniejsze- ogłoszenie się przez AIDS ,,Cesarzową Nordaty".

 Aleksandra to na Nordacie postać dobrze znana- jest tu od 2014 roku. Przez całe swoje v-życie związana była z Bialenią oraz Brodrią, której to kilkukrotnie była carycą. W listopadzie 2020 roku powróciła znowu, aby zaangażować się w Federację Brodryjską- jednak jej ,,zaangażowanie" doprowadziło do sporu Brodrii z Bialenią. Wkrótce potem odeszła, a wróciła w lutym tego roku, wkrótce po upadku Federacji. Natychmiast ogłosiła się Carycą Brodrii oraz ,,Cesarzową Nordaty". I przy tym należy się zatrzymać.

Co według ,,Cesarzowej" oznacza ten tytuł? Ano to, że państwa całej Nordaty powinny uznać jej władzą nad swoimi państwami. Wyjątkiem ma tu być Bialenia, ale fakt faktem Bialenia to państwo między Nordatą a ,,Starym Mikroświatem".

Co warto nadmienić- tytuł ten nadała sobie Aleksandra sama, choć pod jej władzą pozostaje wyłącznie Brodria. Czy powinniśmy się więc tym przejmować? Cóż, z jednej strony nie. Jednak z drugiej strony Zjednoczonemu Państwu nie jest potrzebna wojna z kimkolwiek, a choć obecnie ,,Cesarzowa" zaprzecza jakoby planowała atakować odmawiających włączenia się do jej ,,Cesarstwa", nikt nam nie zagwarantuje że nie zmieni ona zdania.

Co warto nadmienić, AIDS wzywa, aby pierwszym państwem które ma uznać jej zwierzchność ma być Zjednoczone Państwo- dlatego temat ten dotyczy nas chyba najbardziej ze wszystkich państw Nordaty.

Jak zareaguje na te żądania Prezydent ZP Artur Kardacz? Ciężko powiedzieć. Być może uzna, że to najlepsza dla kraju rzecz. A być może uzna, że to najgorsze co można zrobić. Niezależnie od tego musimy być czujni i uważać na każdy ruch Brodrii i Aleksandry. Kto wie, jaką to ona armię próbuje stworzyć...

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skupmy się w siedemdziesięciu pięciu procentach na sobie - wywiad z Prezydentem Zjednoczonego Państwa Volandu i Westlandu I Kadencji Helmutem von Hurrdurem